Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Vizionářem
říjen 22
Vizionářem

Dneska jsme se tu zase bavili o tom, jak nám končí produkt zvaný TMG​ a co asi bude MS dělat dál. Tak tu je moje optimistická vize. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, ale já si za ní celkem stojím :-)

Podklady

Co víme? Končí nám produkt TMG a Microsoft současně ukončuje i ForeFront antimalware pro Exchange a SharePoint. V případě TMG přitom přicházíme o dvě vcelku oddělené věci - revers HTTPS publishing pro Exchange a SharePoint a za druhé o forward HTTP a HTTPS proxy, také s antivirovou inspekcí?

Znamená to snad, že by se MS zbavoval těchto produktů a už nechtěl dále dělat antiviry? Když například Forefront Endpoint Protection klientský antivirus je dnes už zabudován do System Center 2012? Pochybuju.

Vize

Takže moje vize je tato. Místo TMG chce MS nadále prodávat UAG (Unified Access Gateway). Slevní ho. Přece nechce přijít o ty všechny zákazníky, co dneska mají TMG, že? To bude poskytovat reverse HTTPS publishing pro Exchange a SharePoint.

Co s těmi antiviry? To je ta moje hlavní vize:

Vidím centrální antivirový server. Nebo farmičku. Něco nazvaného třeba jako System Center Server Protection například. Je to antivirový server, kterému můžete zaslat vzorek a on vám ho zkontroluje. Vidím jak si ho instalujete ve firmě. Vidím, jak se do Exchange a SharePoint prostě jen zadá jeho URL a skenujete všechno co přichází nebo se ukládá!

A když se tam už zadává URL, tak je to přece web server, že? No a od web serveru je už jen krůček k proxy serveru. K HTTPS proxy serveru! Tak proč to rovnou nezkombinovat?

Uf, doufám, že to nebude oplývat mlékem a strdím.

 

Comments

tak to vidim jinak

ja to vidim trosku jinak

microsoft v brzke dobe zarizne spoustu krabicivych produktu a bude nabizet jen sluzby na nich zalozenych ve vlastnich farmach

je to model stalych plateb oproti konkurenci s krabici, ktera muze neco vymyslet a lidi si nasi dalsi verzi nekoupi, ale prejdou k nim

bohuzel pozadavky na vyvoj stabilni verze krabice, nebo sluzby jsou asi stejne, jen odpadaji naklady na distribucni retezec a je mozne zvysit marzi

tento model by mohl vyrazne redukovat stredni management a tim zvysit produktivitu a inovaci

bohuzel balmer je uplne bez vize asi jako paroubek a ridi se jen pruzkumy trhu ktere jsou delane prave od stredniho managementu a zfixlovane jako nase volebni pruzkumy - stejna data davaji podle uprav rozdil 10-15% a jsou v rozdilu se skutecnosti o 15-25 % a to uz muze byt peknej sekanec
petrb on 22.10.2012 16:27

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments