Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Příběh jedné malé nodičky
říjen 26
Příběh jedné malé nodičky

Byla jednou jedna nodička. Byla to nodička která spinkala. Měla moooc procesorů a strašně moc paměti, takže byla vlastně hrozně bohatá. Ale spinkala, protože to byla pasivní nodička. To by bylo v pořádky, kdyby ovšem nespinkala i ta druhá nodička, která měla být aktivní. Ale nebyla. Byla trošku vytuhlá, neodpovídala ani na pozdravy ARP.

Jen jeden její proces nespinkal. Každou vteřinu si otevíral další a další handle. Tenhle proces se jmenoval Trend Micro a snažil se tvrdit, že je antivirem. Ve skutečnosti byl jenom prostým kurvičem výkonu, stability a bezpečnosti. Stejně jako všichni ostatní jeho kamarádi, co jich po světě běhá desítky. Tedy krom jednoho s příjmením Microsoft.

Ale toho všichni nenáviděli, protože nikdy nezpůsoboval zátuhy ani nic nebrzdil. Nejhorší na něm bylo, že ani nezobrazoval každých pár minut žádné hlášky a s nikým se nebavil. Nepotřeboval pořád utírat nudli, jestli se má aktualizovat, jestli si uživatel přeje ještě jednou proskenovat počítač, protože se už dlouho nic nenašlo. Ani se nepokoušel mazat různé, zaručeně zavirované, systémové soubory, jako je kernel32.dll nebo svchost.exe. A když se nudil, tak nic nedělal.

Zrovna si Trend Micro vzpomněl, že jeho kamarád Kaspersky raději roztáčí procesor na 100%, než aby se nudil. To on ne. To by se správnému antiviru stávat nemělo. Trend Micro měl ale raději hendly. A tolik jich měl! A nikdo mu je nevezme! Byl svým spůsobem boháč.

Nadešel čas, kdy přišel hodný správce a nodičky vzbudil. Stačilo kilnout Trend Micro a zbavit je tak těch 150 000 handlů, které měl. Zbylých cca 2000 handlů se už potom postaralo o navrácení výkonu.

 

Comments

ESET

ESET NOD to robi inak :) Stretol som sa s dvoma variantami:

1.) System z nicoho nic zatuhne a mozes spravit tri kliky a potom je mrtva aj konzola :)

2.) Dostanes BSOD, ale dump nemas, pretoze koli ESETu sa neda spravit. A support ujovia z ESETu od teba chcu dump a nerozumeju tomu, ze sa neda spravit, pretoze ked je nainstalovany ich kurvic, tak sa dump nespravi :)

Ondrej Zilinec on 26.10.2012 9:39

Re: Příběh jedné malé nodičky

:-DDD
ondass on 26.10.2012 10:24

m$

no, m$ antivir tak doporucuji a davam, ale zrovna minuly tyden se M$ antivir moc nepredvedl, kdyz trochu spinkal a s aktualizaci zaspal >3dny.. viz muj komentar u http://www.sevecek.com/Lists/Posts/Post.aspx?ID=177
VasekB on 26.10.2012 20:58

Re: Příběh jedné malé nodičky

Jooo, tak ESET způsobující BSOD u kterýho se nevytvoří dump, jsme tu zrovna teď měli na jednom terminálovém serveru (kde je ten NOD nainstalovaný už roky). Po odinstalaci přestal padat.
Borek on 14.11.2012 13:37

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments