Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > SharePoint a trusty (vztahy důvěry Active Directory)
říjen 31
SharePoint a trusty (vztahy důvěry Active Directory)

Tak tu je ponaučení. Už jsem se ponaučil dvakrát na tom stejném. Blbé je, že soudruzi dederóni se neponaučili. Takže se těším, kdy se ponaučím potřetí na tom stejném problému.

Jestli máte SharePoint a máte současně v Active Directory udělané nějaké trusty (vztahy důvěry), tak zařiďte, ať fungují.​ Hlavní problém je zřetelně DNS.

SharePoint totiž rád ty trusty "prolézá". Jednoduše řečeno, jestliže trust existuje v AD, tak je pravděpodobné, že se po něm bude SharePoint čas od času chtít podívat.

No a pokud ten trust "nefunguje" - tedy existuje, ale nefunguje - tak to pak nefunguje SharePoint. Buď to háže hlášky typu "trust relationship with domain failed", "no logon servers", nebo to prostě jenom strašně dlouho mrzne.

Takže, jestli máte nějaké staré trusty, pro které nemáte už DNS, nebo k nim neexistuje ani ta stará doména, tak je úplně odstraňte z Active Directory.

A pokud máte trusty, které by měly fungovat, tak zařiďte, ať opravdu fungují. To hlavně vyžaduje mít DNS v cajku na všech DC z celého forestu.

Comments

There are no comments for this post.

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments