Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Windows Defender se automaticky neaktualizuje!
listopad 17
Windows Defender se automaticky neaktualizuje!

Ajajaj. To není úplně dobrá vlastnost. Dneska jsem se podíval ve svých Windows 8 na to, jak tu jede ten zabudovaný antimalware Windows Defender (tedy potomek Microsoft Security Essentials). A on má trošku problém.

Neprobíhá automatická aktualizace virových definic. Nevím teda na základě čeho probíhá, ale u mě už 4 dny neproběhla. On se snad Microsoft spoléhá na normální Windows Update? A to není kurva vůbec dobře.

Na stav svých definic a jejich poslední aktualizaci se můžete podívat ve vlastnostech Windows Defender na záložce Update. Tohle je obrázek až potom, co jsem to aktualizoval ručně z té konzole. Ale stejně bude za chvilku vidět jedna zajímavost:

V nastavení Windows Defender konzoli nebylo vůbec nic. Sakra. Takže pohled do naplánovaných úloh potvrdil moji obavu:

Jak je vidět, naplánováno je tam toho hodně, ale aktualizace virových definic se mezi tím nevyskytuje. Panebožééééé. Jinak super antimalware, ale tohle je pěkný podraz. Řek bych, že se to děckám z Microsoftu jednou pěkně nevyplatí na reputaci.

Takže jsem šel do příkazové řádky a aktualizoval jsem to ještě jednou ručně, abych to vyzkoušel:

MpCmdRun -SignatureUpdate -MMPC

A vida ho. Tenhle příkaz jsem spustil cca třicet sekund po tom, co jsem udělal to stejné přes konzoli. A jak vidíte na obrázku, zdá se, že se to i tak ještě jednou aktualizovalo. Hej, co to má znamenat?

Zdá se, že příkazová řádka je silnější, a dokáže stáhnout ještě o něco novější definice, než GUI. No paráda. Tak jsem si ten příkaz rovnou naplánoval pomocí Task Scheduleru. A je to. Uf. Už se zase nebojím.

Řek bych, že tohle musel někdo přehlédnout. To jinak není možné, sakra! 

Comments

Re: Windows Defender se automaticky neaktualizuje!

fakt, ten parametr MMPC zdá se dělá divy. Dneska se mi ručně GUI aktualizovalo na čas 23:00 a když jsem to potom pustil z té komandlajny, tak jsem dostal aktualizaci na 4:00. pěkný.
ondass on 18.11.2012 9:45

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments