Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Už to všichni ví, už nikdy nebudou další mástři
září 02
Už to všichni ví, už nikdy nebudou další mástři

Je to trošku smutné, že už nebudou Master certifikace na nové produkty. Předevčírem mi došel tenhle smutný mail. Mě to ale zase až tak nevadí, já mástr jsem a nikdo mi to už nikdy nevezme. Stálo to hodně, bolelo to ještě víc, ale byla to neuvěřitelná zábava! Díky! Holt nás zůstane na věky jen malá rodina hrdinů, co měli tuhle výsadu :-)

Podle MS následuje v budoucnu pro IT profesionály už zřejmě jenom údržba Outlooku vs. Office 365 a řešení BFU problémů typu "kde je zase ten mail, vždyť tu před chvilkou ještě byl" :-)

We are contacting you to let you know we are making a change to the Microsoft Certified Master, Microsoft Certified Solutions Master, and Microsoft Certified Architect certifications. As technology changes so do Microsoft certifications and as such, we are continuing to evolve the Microsoft certification program. Microsoft will no longer offer Masters and Architect level training rotations and will be retiring the Masters level certification exams as of October 1, 2013. The IT industry is changing rapidly and we will continue to evaluate the certification and training needs of the industry to determine if there’s a different certification needed for the pinnacle of our program.

As a Microsoft Certified Master, Microsoft Certified Solutions Master, or Microsoft Certified Architect, you have earned one of the highest certifications available through the Microsoft Certification program. Although individuals will no longer be able to earn these certifications, you will continue to hold the credential and you will not be required to recertify your credential in the future. You will continue to have access to the logos through the MCP site, and your certifications will continue to show in the appropriate section of your transcript.

Also as a Microsoft Certified Master, Microsoft Certified Solutions Master, or Microsoft Certified Architect, you are a member of an exclusive, highly technical community and you’ve told us this community is one of the biggest benefits of your certification. We encourage you to stay connected with your peers through the main community distribution lists. Although we won’t be adding more people to this community, you continue to be a valued member of it.

Comments

Zmeny?

A to som si chcel buduci rok robit Master :( A bude nieco ine? Mas nejake dalsie info?
Ondrej Zilinec on 2.9.2013 19:42

Re: Už to všichni ví, už nikdy nebudou další mástři

nevím, těžko říct. podle mě to nepotřebují a tak určitě delší dobu nic takového nebude. bylo to moc drahé, nikdo se nehlásil. Za ty roky, co to jelo je cca 1000 mastrů celosvětově ve všech kvalifikacích. bylo vidět, jak snižují laťku s tou certifikací bez školení. prostě zaplatit tam ty lektory, aby to mělo kvalitu, bylo moc drahé.

a na druhé straně neměli sami kapacity, aby to nasadili širokopásmově jako požadavek na nějakou Partner kompetenci, protože nebyli schopni provozovat ročně tolik a tolik školení, aby to stačilo na všechny partnery a ti se nerozzuřili.

prostě taková lahůdku pro fajnšmekry se už nejspíš nebude zase dlouho opakovat.
ondass on 2.9.2013 20:14

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments