Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Právě dorazilo poštou
říjen 08
Právě dorazilo poštou

"Microsoft přestal doporučovat svůj antivirový program" - http://technet.idnes.cz/microsoft-security-essentials-jako-zakladni-antivir-p09-/software.aspx?c=A131008_170414_software_vse. O tom bys mohl napsat něco víc...

Moje odpověď je stručná, jedná se v podstatě o přepis konverzace líknuté přímo z centrály

tady: http://windows.microsoft.com/is-is/windows-8/windows-defender není nic o tom, že by sis měl nainstalovat libovolnej cizí kurvič výkonu a stability. Jako další krok si máš zapnout aktualizace. To je jenom klasická politika.

"Šéfe, dali jsme do Windows 8 rovnou Defender". "A teďka mě volali postupně borci ze Symanteku, Kašperek, Ávégéčka, Nodu, Avastu, Céáčka, a dalších asi sedmi užnevím jak se jmenují a brečeli, že prý si ty jejich sračky už nikdo nekoupí." "A co bylo horší, šéfe, že mě taky volal nějakej dvanáctihvězdičkovej papaláš z NSA, že když si Iránci nekoupí ty chybama prolezlý antiviry, tak jak se pak oni dostanou do těch jejich centrifug?"

"Tak sme si s klukama říkali, že byste šéfe moh jako vyhlásit, nebo asi by bylo lepší, kdyby to vyhlásila nějaká bezejmenná "manažerka", abysme to kdyžtak mohli popřít, žejo šéfe, že jako by si lidi měli taky občas koupit ty zpomalovače." "A jo, šéfe, kámoš z Intelu mě říkal, že když budou ty zpomalovače, tak prej nebudem muset dávat ty prázdný cykly do jádra, protože se ty jejich nový procáky budou prodávat v pohodě. Takže dvě mouchy..."

Comments

Re: Právě dorazilo poštou

No já jsem minulej tejden odřekl prodloužení licence ESETu pro druhou naši firmu, tak doufám, že dostanu pochvalu :)
Borek on 8.10.2013 22:51

:D

"libovolnej cizí kurvič výkonu" :D :D :D
Ondrej Zilinec on 9.10.2013 9:24

:D :D :D

Vybuch smiechu :D :D :D

"A jo, šéfe, kámoš z Intelu mě říkal, že když budou ty zpomalovače, tak prej nebudem muset dávat ty prázdný cykly do jádra, protože se ty jejich nový procáky budou prodávat v pohodě. Takže dvě mouchy..."
Ondrej Zilinec on 9.10.2013 9:25

EU

cekal bych, ze se tim jen brani dalsi zalobe EU ve stylu monopol s IE.
EU se nazere a Defender zustane ve Win8

Borek>no, jestli mas ve firme >10PC a nemas Win8, tak pochvala nebude a muzes jit zase pro ESET, neb MS Essentials neni pro firmy ;o|
http://windows.microsoft.com/en-GB/windows/security-essentials-eula
Small Business. If you operate a small business, then you may install and use the software on up to ten (10) devices in your business.
VasekB on 9.10.2013 16:39

Re: Právě dorazilo poštou

Celkem obě firmy asi 150 PC. A samozřejmě jsem myslel System Center 2012 Endpoint Protection :) Na W7.
Borek on 9.10.2013 22:11

Re: Právě dorazilo poštou

No ja bych byl s tou změnou opatrnější. Ačkoli nechci vychvalovat Esset, sám používám jejich konkurenci, tak ještě v době nedávno minulé jsem řešení MS nepovažoval za kvalitní antivir. Žádné srovnání není nezpochybnitelné, ale třeba pohled do statistik VB 100 (http://goo.gl/eUWQl) by mohl trochu napovědět. Ve firemním sektoru nejde sice jenom o body ve VB100 apod., ale i jednoduchost správy, suport při řešení konfliktů či false positive.

@Borek - takže kdoví jak to s tou pochvalou dopadne za pár týdbnů či mesíců... :-)
HonzaN on 10.10.2013 13:13

Re: Právě dorazilo poštou

Nám šlo hlavně o bezproblémovost. ESET nám za roky používání několikrát něco zkurvil, ať už to byly bluescreeny, zasekávání počítačů, nedostupnost internetu, nefungující Windows ověřování na intranetu, blbnoucí přístup přes TS Gateway... Zkrátka jsem se rozhodl, že než mít ESET, tak radši nemít nic! Máme jiné a účinnější způsoby ochrany. Nakonec jsme ale MS antivir přeci jen nahodili, ale jen jako doplňkovou ochranu. Na většině počítačů zhruba před půl rokem, druhá malá firma přijde na řadu brzo. Když to nebude zasekávat počítače, tak dobrý. A když to i občas něco najde, tak tím líp.
Borek on 10.10.2013 19:36

Re: Právě dorazilo poštou

Aha tak to je ovšem něco jiného. Mne sice taky Avast občas (2-3x ročně) vyprudí s false positive poplachem, ale protože má slušně vyřešenou správu i nápravu, tak mu to (zatím) promíjím. Je to o vybalancování dvou protikladů - jestli větší bezpečnost nebo pohodlí... Kdysi jeden manager AV firmy pronesl trochu dvojsmyslný výrok že "ochrana zvyšuje bezpečnost ale snižuje požitek..." :-) Nicméně přesto je to hluboká pravda a každý si musí sám vybalancovat svoji rovnováhu mezi těmito protipóly.
HonzaN on 11.10.2013 15:06

Re: Právě dorazilo poštou

Borek on 11.10.2013 18:08

antivir

HonzaN - za poslednich 12 mes jsem uz 2x zazil, ze mi prisel e-mail s prilohou a nebyl oznacen ajko VIR (mame clam-av a M$ ForeFront). kdyz jsem nechal proverit, ktere AV ho znaji, tak to bylo dost zoufale. ani nejpouzivanejsi AV ho neznali a zacali treba az za 1-2 dny.
viz moje komentare pod
http://www.sevecek.com/Lists/Posts/Post.aspx?ID=177 
VasekB on 11.10.2013 20:26

Re: Právě dorazilo poštou

Z toho je krásně vidět, že jen na antivir nelze spoléhat, ať už je jakýkoliv. Já osobně věřím:

1. Software Restriction Policy
2. automatickému schvalování MS updatů na stanice (kašlem na ruční prověřování a schvalování, akorát to žralo čas)
3. (téměř) automatickýmu updatování všech programů - Secunia NSI
4. EMET
5. antivir

A možná jsem ještě na něco zapomněl.
Borek on 12.10.2013 1:39

oprava

oprava: Secunia CSI - scanuje SW a jeho známé zranitelnosti a vytváří to aktuální instalační balíčky téměř všeho SW a nacpe je to do WSUS pro distribuci na stanice. Drahý ale prudce užitečný a čas šetřící.
Borek on 12.10.2013 1:44

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments