Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Politika pro uživatelské účty - jenže tam chci mít pro terminálové servery (RDP) něco jiného
leden 08
Politika pro uživatelské účty - jenže tam chci mít pro terminálové servery (RDP) něco jiného

Zrovna přišel dotaz přibližně v tomto znění:

Máme politiku (Group Policy Object - GPO), která pro uživatelské účty něco nastavuje. Například zapíná šetřič obrazovky. Tedy něco jako toto:

User Configuration - Policies - Administrative Templates - Control Panel - Personalization
Enable screen save
Screen saver timeout

Podstatné je, že to je součást uživalské části objektu. Takže se to vstahuje na uživatelské účty, ať se přihlásí na jakémkoliv počítači.

Nojo, jenže co když máte pro určité počítače, speciálně Terminal Servery (Remote Desktop Services) nějaké jiné požadavky. Nebo já osobně nesnáším uživatelské politiky pro účty správců na serverech. Takže já to potřebuji vypnout ještě i pro všechny servery obecně. Nebo třeba nastavit jinak.

Řešení se nazývá loopback processing mode

Pro ty vybrané počítače si můžete zapnout jinou zásadu nazvanou Group Policy loopback processing mode. Dané počítače potom přestanou aplikovat uživatelům jejich zásady buď úplně (režim Replace), nebo je budou uplatňovat až druhotně (režim Merge).

Místo zásad GPO, které patří konkrétnímu uživateli, se budou na všechny uživatele, kteří se přihlásí na těchto počítačích, aplikovat uživatelské části odpovídající těm počítačům (přesněji řečeno jejich účtům počítačů v AD).

Takže nejen že se přestanou uplatňovat jejich normální uživatelská nastavení. Ale můžete jim (uživatelům) klidně přidělit cokoliv jiného, platného jen na daných strojích.

Když chcete zapnout loopback processing mode, prostě si udělejte nějaký jiní Group Policy Object (GPO), který se aplikuje pro vaše terminálové (RDP) servery a do něho zapněte toto:

Computer Configuration - Policies - Administrative Templates - System - Group Policy
Configure user Group Policy loopback processing mode

a prostě si vyberte, jestli to má fungovat jako Replace - tedy žádné uživatelské části podle uživatele, jen podle počítače. Nebo v režimu Merge, kdy to sice uživatelovy zásady aplikuje, ale vyšší prioritu mají stejná uživatelská nastavení v GPO objektech, které se aplikují na účet počítače.

OT - šetřič obrazovky na Windows 8

Na Windows 8 se to už teď nejmenuje šetřič obrazovky, jak jsem zjistil. Teda asi tu platí taky ta stejná politika, ale ona tam funguje ještě jedna věc - tzv. Lock Screen. Prostě bez ohledu na vypnutý šetřič se ta potvora při neaktivitě zamkne. Takže úplně mimo téma - pokud chcete vypnout Windows 8 lock screen, tak se to dá udělat tady (a dejte bacha, všimněte si, že se jedná o počítačovou konfiguraci):

Computer configuration - Policies - Administrative Templates - Control Panel - Personalization
Do not display the lock screen

A to je ono :-) Tak už se jenom nezapomeňte přihlásit na www.showit.sk. Do www.teched.cz je ještě pár měsíců čas :-)

Comments

Neprezradzaj :)

Neprezradzaj zo showit :)
Ondrej Zilinec on 9.1.2014 21:11

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments