Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Filosofická zvláštnost licencování firmy Apple
leden 20
Filosofická zvláštnost licencování firmy Apple

Včera jsem narazil na zajímavost. Používám na mobilu program CircleGate CGTransit. To jsou prostě jízdní řády. Jinak parádní program. Jenom včera mi zrovna expirovala roční licence. Což nebyl ten problém. Ale bylo zajímavé něco jiného. Kupujete si licenci na jízdní řády na rok. Ok. Člověk by čekal, že když ještě licenci má, tak si může zjistit jakýkoliv vlak. A to tak není.

Vlaky jdou zjišťovat jenom v termínech, na které ještě máte licenci. Takže včera, byť mi ještě licence platila, jsem si nemohl zjistit vlak na dnes, kdy mi lecence už neplatila. Tak jsem to nahlásil jako chybu. Logicky bych řekl, že když mám licenci, tak bych snad měl být schopen zjistit cokoliv. Až mi licence vyprší, tak nebudu schopen zjišťovat nic. Jenže ono to není ani tak záležitost výrobce, jako licenční filosofie Aplí - viz. odpověď tvůrce:

"Co se týče té platnosti licence, tak z pohledu Applu jsme to takto museli udělat. Jde o to, že licence by měla být platná neustále, ale časově by měla něco omezovat. Takto si ještě za rok můžete hledat spojení na 19.1., ale není možné nalézt spojení v budoucnosti. Aplikace Vás tedy neomezuje ve smyslu, kdy ji můžete použít (můžete ji používat pořád), ale hledat a aktualizovat data můžete pouze v zakoupeném období."

Na jedné straně chápu, že se Apple snaží, aby lidem vždycky za peníze něco zůstalo. Jak se ovšem zdá, ne úplně vždycky jim něco ve skutečnosti zůstane :-) Ale je pravda, že do muzea to bude zajímavé. Prostě za sto let si na mým mobilu moct zjistit vlak z roku 2013 :-)

Comments

Re: Filosofická zvláštnost licencování firmy Apple

Na Applu musíš za jízdní řád platit?

Beeeee! :)
Borek on 20.1.2014 15:13

re: Filosofická zvláštnost licencování firmy Apple

CircleGate CGTransit mám pro Windows Phone zadarmo :)
Michal Zobec on 22.1.2014 3:59

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments