Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Nějaké nové obrázky z Windows Server 10 technical preview
říjen 10
Nějaké nové obrázky z Windows Server 10 technical preview

Udělal jsem ještě nějaké další screenshoty z Windows Server 10 technical preview, tak tady jsou, pouze s minimálními komentáři.

IEčko je tam pořád pouze verze 11.

Tohle dělá už i Windows 2012 R2, ale rád jsem si to típnul, protože už konečně zase jde třídit seznam ACE (access control entries) ve vlasnostech NTFS souborů a adresářů. Ve Windows 2012 to nešlo, což mě dost obtěžovalo. Ale pánové vás varují, že to možná až tak dobře nechápete, jak to zabezpečení (permissions) vlastně funguje!

Následují obrázky z GUI Hyper-V. Bylo přidáno jakési podivné rozšíření pro Azure. Velikost výchozí RAM paměti se zvětšila na 1GB, protože Windows 8 a Windows 2012 už dlouho vyžadují tohle minimum pro instalaci. Nová nastavení pro checkpoint (dříve snapshot). Popisky jsou totálně chaotické, zřejmě se autor vyhulil, nebo to byl ind. Rozhodně se tu objevují jakési novinky - standard checkpoint a production checkpoint. Hned příští týden si to znovu nainstaluju a zjistím co to opravdu znamená.

GUI trošku jinak zobrazuje IP adresu virtuálky, zvláště když máte více síťovek. Dělá to jedna z integration services (IS) nazvaná Data Exchange, pořád stejně jako ve Windows 2012. Prostě jenom předělali GUI.

Pro zájemce, dá se zjistit i verze operačního systému. Viz můj skriptík - musíte jen změnit jméno virtuálky na začátku příkazu:

'client7' | % { Get-WmiObject -Namespace root\virtualization\v2 -Class Msvm_ComputerSystem -Filter "ElementName='$_'" } | % { $_.GetRelated("Msvm_KvpExchangeComponent").GuestIntrinsicExchangeItems | Select @{ n = 'What' ; e = { ([xml] $_).SelectSingleNode("/INSTANCE/PROPERTY[@NAME='Name']/VALUE").'#text' } }, @{ n = 'Value' ; e = { ([xml] $_).SelectSingleNode("/INSTANCE/PROPERTY[@NAME='Data']/VALUE").'#text' } } }

Při instalaci Active Directory (AD DS) nelze vybrat a ani později nelze povýšit na vyšší forest functional level (FFL) ani domain functional level (DFL), než je starší Windows 2012 R2.

A na konec jakýsi Soft restart. Zdá se, že to umí otočit, aniž by museli projíždět BIOS. Pěkné. Použije se to například pomocí příkazu shutdown a parametru /soft. Ale nevím jak to funguje. Ve virtuálce se to otáčí komplet, dokonce mi to dává vybrat bootovat z DVD. Možná to vyžaduje nějakou hardware podporu.

shutdown /r /soft /t 0 /f

Comments

Re: Nějaké nové obrázky z Windows Server 10 technical preview

... jak se zdá, pomocí /soft jsem se ve virtuálce dostal v pohodě i do Safe Mode (normálně jsem si to nastavil pomocí MSCONFIG ještě dopředu v operačním systému a potom to otočil pomocí shutdown /r /soft).

Těžko ale říct, jestli to fakt funguje, nebo co...
ondass on 10.10.2014 14:43

Download

Da sa niekde scucnut ISO? Nejak to neviem najst.
Ten soft by som rad skusil na zeleze, pretoze ma ide slak trafit pri bootovanie serverov zabera BIOS/uEFI 5 minut :)
Ondrej Zilinec on 10.10.2014 15:10

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments