Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Vtípek co zapadnul v mailboxu
leden 15
Vtípek co zapadnul v mailboxu

Jéé, před nějakou dobou jsem zřejmě dostal mail s tímhle vtipem, ale čtu ho až teď:

Turista v cizí zemi po pár dnech už značně znaven prohlížením historických památek si řekne, že by se chtěl kouknout i někam jinam. Rozhlídne se po náměstí a do oka mu padne zverimex. Vleze dovnitř s tím, že se mrkne, jakou exotickou zvířenu chovají místní ... rybičky - klasika, papoušci - klasika, králíci - klasika, želvy - dneska už i v jeho zemi takřka klasika ... opice - no konečně něco zajímavého, v jeho zemi nevídaného. Prohlíží je zprava, zleva ... prostě klasické opice. V tu chvíli vejde do obchodu zákazník a rovnou k prodavači, že chce jednu C++ opici. Prodavač ani nemrkne, vyndá z klece jednu opici a řekne si za ni 10 000$. Turistovi div že nevypadnou oči z důlků - znovu si prohlíží opice, ale nic zajímavého na nich neodhalí. Proto jde k prodavači a zeptá se proč jsou ty opice tak drahé. A prodavač okamžitě začne vychvalovat, jaká je to super investice, že ty opice umí programovat v C++ - krásný čistý kód.

Turista prohlíží dál obchod a najde druhou klec s identicky vypadajícími opicemi, ale cenovkou 20 000$. A opět mu to nedá a přeptá se na ně prodavače. A prodavač na to, že je to ještě lepší investice, protože ty dražší umí samozřejmě víc jazyků: C#, Javu, php, ajax, power shell ...

Do třetice najde klec v rohu, kde sedí jedna jediná osamělá opice, na pohled naprosto identická s předchozíma, ale s cenovkou 80 000$. Turista se vyděsí a zase jde za prodavačem, v čem že umí programovat tahle .... Prodavač se rozpačitě podrbe na hlavě a řekne: "Víte, od té doby, co ji tady máme, tak jsem ji vlastně neviděl nic dělat, ani nic programovat. Ale všechny ostatní opice jí poslouchají a říkají jí Project Manager"

Comments

There are no comments for this post.

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments