Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Konzole certifikátů místního počítače a matematický vtip
duben 06
Konzole certifikátů místního počítače a matematický vtip

To je až neuvěřitelný, jakou může člověkovi udělat radost objev, o kterém by 99,999% lidí řeklo, že to se ten člověk musel snad zbláznit.

Konzole pro správu certifikátů

Od jakživa si můžete spouštět konzoli pro správu uživatelských certifikátů pomocí certmgr.msc (certificates - current user). Jenže to neumožňuje spravovat certifikáty počítače, které jsou přecejenom běžnější problém. Pokud jste chtěli spravovat certifikáty počítače (certificates - local computer), tak jste si tu konzoli Certificates museli přidat ručně do mmc konzole. Zbytečná otrava.

Dneska jsem objevil zázrak. Pánové přidali od Windows 8 a Windows 2012 rovnou konzoli certlm.msc, která je rovnou chycená na certifikáty lokálního počítače.

No luxus.

Pro ty co to nepochopili, je tady ještě jedna pěkná ukázka potěšení, které může něco způsobovat určité specializované skupině exotů

Matematickej vtip

Přijdou tři matematici do hospody, sednou si ke stolu a hospodský se ptá prvního - dáte si všichni pivo? První na to "nevím". Tak se hospodský zeptá druhého, jestli si všichni dají pivo. Druhý na to "nevím". Tak se zeptá třetího a ten na to "ano dáme".

PS: musel jsem čumět, že moje manželka to pochopila okamžitě a ještě se jí to navíc i líbilo. O tom certlm.msc jsem jí to neříkal, ale tam bych už byl poněkud skeptičtější :-) 

Comments

Re: Konzole certifikátů místního počítače a matematický vtip

Gratulujem. Mne to tiež urobilo veľkú radosť, keď som to kedysi objavil. A v rámci deployment Task Sequence ten certlm.msc rovno kopírujem aj na Windows 7, k nezaplateniu.
Michael Grafnetter on 7.4.2016 20:38

Martin

Povedal by som ti UDP vtip ale asi by ti nedosiel
martin@ on 22.4.2016 18:59

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments