Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ondrej Sevecek's Blog

:

Engineering and troubleshooting by Directory Master!
Ondrej Sevecek's Blog > Posts > Na co je a na co není biometrika
listopad 15
Na co je a na co není biometrika

Zase vyšel jeden článek, který nějak nerozumí biometrice. V článku je zajímavá jenom ta technologie. Veškerá ostatní omáčka je nesmysl.

Biometrické ověřování vždycky trpělo a bude trpět tím, že ho lze oblbnout a že svoje biometrická data zanecháváme kudy chodíme. Ať to bude dokonalé jakkoliv, tak vždycky půjde udělat falešný otisk, obličej, hlas, nebo prd, pokud seženeme ten správný vzorek od skutečného majitele. Má to i technicky prostě vždy nějakou false acceptance rate (FAR) - pustí to někoho jiného - a false rejection rate (FRR) - nepustí to toho správného.

Je tedy kravina chtít používat biometriku na placení v obchodě, nebo výběr z bankomatu. Nebo na vstup do budovy, nebo přihlašování na libovolné počítače ve společných (open space) prostorách. Biometrika je naopak velmi pohodlná pro uživatele vlastních zařízení, jako jsou mobily, osobní notebook, nebo hardware multifaktorové předměty, kde to nahradí PIN.

Jenže to je ten rozdíl. Mobil nebo notebook máte pořád při sobě a nikdo cizí se k němu nedostane. Čipovou kartu nebo token máte také při sobě a biometrika omezuje jeho použití při náhodné ztrátě a nálezu cizincem.

Takže útok na můj mobil s nějakým master otiskem neexistuje. Na zdraví!

Comments

Re: Na co je a na co není biometrika

Non ale kdyz ono to v tech americkych filmech funguje
martin on 15.11.2018 19:44

Re: Na co je a na co není biometrika

Nebo na vstup do budovy, nebo přihlašování https://vidmate.bet/ na libovolné počítače ve společných (open space) prostorách.
Danny09 on 2.10.2020 12:00

Hello

Souhlasím s vámi, že biometrické ověřování není naprosto dokonalé a může být obelstěno. Nicméně, správně implementovaná biometrie může být stále velmi účinným zabezpečením a v mnoha případech přináší větší pohodlí pro uživatele. https://exhibitofsorrows.com
Emma Orabelle on 6.5.2023 10:06

Good

You appear to be working on more parts of the PowerShell code that are part of the Kerberos connection events standard.
https://1v1lolunblocked.io/
Mloisa on 24.7.2023 5:10

Re: Na co je a na co není biometrika

Určitě se budu na vaše stránky hlásit pravidelněji, abych zůstal aktuální. Kromě vynikající kvality zde prezentovaných informací https://drift-boss.co
Cory Tyler on 24.7.2023 6:51

Přesná

Přesná adresa pracoviště, které bude zajišťovat vydání průkazu o povolení k pobytu, Vám bude sdělena při udělení víza za účelem převzetí povolení k pobytu na zastupitelském úřadu. https://trap-thecat.com
inchupper on 26.7.2023 3:48

thanks

It seems that you are working on additional portions of the PowerShell code https://bitlifegame.org/ that are included in the standard for Kerberos connection events.
Harry on 31.10.2023 7:54

Re: Na co je a na co není biometrika

Discover the secrets of achieving gaming excellence in https://suikagameonline.com , where the fusion of strategy and Tetris-style gameplay creates a thrilling and dynamic gaming experience that challenges players to push their limits and unleash their full gaming potential, promising an adventure like no other.
Suika Game on 14.11.2023 9:58

Re: Na co je a na co není biometrika

Make every game a new adventure with Wordle 2's ability to tailor the experience to your 2liking https://wordle2.io
Nicky on 15.11.2023 5:42

Good

This article is truly excellent! You presented the information in a clear and logical manner, helping me gain a deeper understanding of the topic. https://mapquestdirections.org/california
David on 22.11.2023 3:16

Add Comment

Title


Pole Title nemusíte vyplňovat, doplní se to samo na stejnou hodnotu jako je nadpis článku.

Author *


Pole Author nesmí být stejné jako pole Title! Mám to tu jako ochranu proti spamu. Roboti to nevyplní dobře :-)

Body *


Type number two as digit *


Semhle vyplňte číslici dvě. Předchozí antispemové pole nefunguje úplně dokonale, zdá se, že jsou i spamery, které pochopily, že je občas potřeba vyplnit autora :-)

Email


Emailová adresa, pokud na ni chcete ode mě dostat odpověď. Nikdo jiný než já vaši emailovou adresu neuvidí.

Attachments